Одним із найбільш популярних тренажерів є бігова доріжка. Таке спортивне обладнання має високий попит завдяки своїй універсальності та легкості використання. На ньому можуть тренуватися люди різного віку — від дітей до пенсіонерів. Як правильно обрати модель цього тренажера для тренувань удома, розглянемо далі.
За якими критеріями слід обирати бігову доріжку?
Під час вибору тренажера варто враховувати такі параметри:
-
категорія моделей: професійні або домашні;
-
потужність двигуна;
-
вага спортсмена;
-
габарити полотна тренажера;
-
амортизаційна система.
Для домашніх тренувань можна встановлювати як професійні, так і домашні моделі, що мають різну конструкцію рам, функції та вартість. Домашні бігові доріжки характеризуються меншою потужністю та більш низькою ціною, а професійні — значною потужністю рами та високою вартістю. Отже, якщо площі в кімнаті вистачає, варто купувати професійну стаціонарну модель.
Місткість двигуна має бути понад 2,5 л, оскільки від цього залежить плавність руху полотна з урахуванням ваги користувача. Максимально допустима вага має бути на 20 відсотків більше порівняно з вагою спортсмена, який тренується на доріжці.
Габарити полотна тренажера розраховуються залежно від максимального зросту спортсмена. Якщо вдома займається 3-4 людини, то розмір бігової поверхні має відповідати зросту найвищого члена родини. Це безпосередньо впливає на комфорт тренувань. Для зручності рекомендується купувати тренажер більшого розміру.
Різновиди бігових доріжок
Розглянемо особливості основних видів такого тренажера:
-
Механічні (інерційні). У них відсутній двигун, полотно рухається завдяки рухам спортсмена, а навантаження формується завдяки сил тертя. Дека переважно має дещо вигнуту форму для збільшення ефективності бігових вправ. Консолі мають електронний модуль, що працює від акумуляторів. На екрані показуються час, швидкість, дистанція та втрачені калорії. В багатьох таких моделях є датчики пульсу, за допомогою яких можна моніторити результативність занять. Механічна доріжка безмоторного типу — це ідеальний варіант для новачків і досвідчених спортсменів. Такий тренажер відрізняється високим рівнем безпеки використання та функціональністю, а темп бігу користувач задає самостійно. Можна виконувати пробіжки на короткі та довгі відстані, підвищувати швидкість і гальмувати в разі потреби, а також миттєво змінювати режим з ходьби на біг.
-
Електричні. Це тренажери з широкими функціональними можливостями. Для домашніх тренувань можна придбати аматорські або напівпрофесійні моделі, що практично не відрізняються від комерційних. В аматорських доріжках є двигуни потужністю 2-5 к.с., завдяки чому полотно розганяється до 20 км/год. В сучасних електричних моделях передбачені зміна кута нахилу полотна, вмонтовані вентиляційні пристрої, аудіосистема та обережне гальмування. Зазвичай на таких бігових доріжках є 10-12 програм тренувань, що перемикаються одним кліком на консолі. Деяке обладнання має спеціальні електромодулі, які здатні збирати інформацію про тренування через Блютуз, робити аналіз у вигляді графіків і звітів, а також підтримувати зв'язок з гаджетами.
Отже, на вибір бігової доріжки передусім впливають ціль тренувань і вартість. Для розслаблення після сидячого робочого дня вистачить дешевого електричного тренажера, а для схуднення варто придбати професійну модель кардіотренажера.
Бігова доріжка — найкраще спортивне устаткування для регулярних занять з метою покращення фізичного стану.
Яку бігову доріжку потрібно купити?
Такий тренажер варто вибирати з огляду на вагу та зріст спортсмена. Моделі для домашнього використання підходять для користувачів з вагою до 130 кілограмів. Водночас напівпрофесійні бігові доріжки мають раму, що здатна витримувати 160-180 кілограмів. Цей показник є дуже важливим, бо якщо максимальне навантаження буде перевищено, тренажер невдовзі може вийти з ладу або підвищиться тиск на суглоби.
Пам'ятайте, що від коректного вибору моделі залежать зручність і результативність вправ. Люди, які мають більш широкий крок, потребують більшої довжини бігової поверхні. Якщо ваш зріст становить до 180 см, для нього знадобиться полотно завдовжки 120 см. Для зросту 180-200 см варто купувати тренажер з полотном 140 см, а для користувачів вище 200 см — від 150 см.
Крім того, зверніть увагу на ширину. Полотно завширшки до 45 см — це відмінний варіант для швидкої ходьби, а 45-50 см — для комфортного бігу незначної швидкості. Ширина понад 50 см підійде тим, хто займається тренуванням без обмежень, зокрема з періодичним прискоренням.
При виборі моделі бігової доріжки думайте про те, що скоро ви зможете досягти чудової спортивної форми, зміцнити свій організм та імунітет.