Дача або заміський будинок – місце, де можна приємно відпочити на свіжому повітрі дорослим і дітям. Активне дозвілля, розваги та веселі ігри – обов'язкові складові чудового відпочинку. Затребуваним тренажером для заміського відпочинку вважається батут, який допомагає розважити дітей і дорослих, підвищити витривалість організму та зміцнити серцево-судинну систему.

Який краще вибрати вуличний батут? Вибір батута для дачі – відповідальне завдання, до якого необхідно підійти з особливою увагою. Від вибору моделі залежать зручність використання та період служби обладнання. Тому пропонуємо докладно зупинитись на нюансах такого спортивного атрибута, зокрема його встановлення на території заміського будинку.

Критерії вибору найкращого тренажера

Найкращі виробники обладнання для спорту та фізичних тренувань пропонують різноманітність тренажерів, які відрізняються базовими характеристиками. Основними критеріями вибору вважаються:

 • діаметр;
 • матеріал, бренд;
 • особливості внутрішньої, зовнішньої сітки;
 • навантаження;
 • ціна.

Важливо оцінювати тренажери для вулиці, представлені в інтернет-магазині Atleto, з урахуванням перерахованих параметрів. Під час вибору діаметра спортивного атрибута потрібно врахувати розміри саду або прибудинкової ділянки. Надмірно великий батут не впишеться в обстановку на дачі, займе багато простору та забере вільне місце для інших дитячих ігор. Вибирати розмір виробу потрібно за кількістю користувачів: чим більше людей на ньому стрибатиме, тим більше має бути діаметр.

У компанії Atleto пропонуються міцні та надійні моделі, які виготовлені з матеріалів високої якості:

 • оцинкована або загартована сталь посиленої рами;
 • зносостійкі металеві пружини;
 • якісна захисна сітка;
 • стійкий до зношування мат для стрибків.

Вибирати батут для дачі також важливо з урахуванням максимального рівня навантаження, яке може витримати модель. Спортивні тренажери для маленьких дітей розраховані на навантаження до 100 кг, моделі для підлітків – до 150 кг. Якщо на батуті стрибатиме кілька дітей або дорослих, рекомендується придбати великі моделі, які витримують 180-200 кг.

Не менш важливим вважається захисна огорожа. Виробники створюють моделі двох видів фіксації – із внутрішньою та зовнішньою сіткою. Вироби з внутрішньою захисною сіткою передбачають кріплення огорожі до стійок обладнання за допомогою розтяжок, фіксацію його по всьому контуру стрибкового полотна. Це означає, що пружини будуть розташовані зовні.

Батути із зовнішньою захисною сіткою припускають, що пружини залишаються всередині зони для стрибків, але обов'язково закриваються спеціальним полотном. Підбираючи модель, пам'ятайте, що внутрішній спосіб кріплення огорожі суттєво обмежує простір для стрибків, гарантує високу безпеку дітей. Цей варіант підходить для маленьких діток з погано розвиненою координацією рухів. Для старших дітей потрібно купувати батути із зовнішньою захисною сіткою.

Вартість відіграє важливу роль, тому наш магазин продає вуличні батути, які входять до рейтингу найкращих тренажерів. Зазвичай ціна такого спортивного атрибута багато в чому залежить від розмірів, виробника та якості матеріалів. Купити хороший батут в Atleto можна за низькою ціною.

Підготовка місця для встановлення

Після покупки вуличного батута для дачі можна приступати до встановлення. Найголовніший етап – підготовка майданчика до цього. Вибрати місце, де буде встановлено спортивне обладнання, важливо правильно. Рекомендуємо взяти майданчик, який відповідає таким критеріям:

 • Рівна поверхня. Встановлювати опори тренажера можна на газон чи спеціально підготовлену піщану подушку. Доцільно використовувати штучне покриття для вуличних ігор.
 • Амортизуючі можливості. Заборонено встановлювати каркас батута на бетонну та інші види твердих поверхонь. Це не тільки призведе до переміщення обладнання по всьому майданчику, а й до прискорення його зносу.
 • Наявність вільного простору навколо вуличного батута. Важливо, щоб було місце для зручного входу та виходу зі спортивного атрибута. Тому потрібно подбати про відсутність поблизу двору парканів, рослинності, будівель, а також інших об'єктів, які можуть призвести до травматизму.

Оптимальний вибір місця, де буде встановлено вуличний батут, забезпечить безпеку дитини та необхідні умови для веселого активного дозвілля.

Особливості встановлення

Монтаж такого спортивного тренажера має виконуватися з належною увагою до деталей, оскільки це стане гарантією уникнення травматизму дітей під час активного дозвілля. Рекомендується дотримуватись таких правил:

 • встановлення каркаса зверху вниз;
 • фіксація стрибкового полотна;
 • укладання кожуха (захисний мат, що закриває пружини);
 • встановлення захисної сітки;
 • кріплення додаткових аксесуарів (драбини, ігрових елементів).

Після закінчення процесу потрібно перевірити всі кріплення та з'єднання. Елементи мають бути надійно та щільно зафіксовані без можливості роз'єднання, а також появи люфту. Захисна огорожа повинна бути максимально натягнута, щоб запобігти випаданню дітей під час активних ігор.

Використання вуличного батута

Вуличний батут на дачу, як і будь-який спортивний тренажер, важливо правильно встановити для подальшого використання. Необхідно дотримуватися порад, які допоможуть суттєво знизити ризик травматизму:

 • стрибати тільки в зручному одязі, що не сковує рухів;
 • зняти прикраси, окуляри та інші предмети, здатні впасти на полотно для стрибків або зачепитися за огорожу;
 • стрибайте лише в центрі полотна, не відхиляйтеся до периферії;
 • діти повинні грати лише під наглядом дорослої людини;
 • не пускайте тварин усередину батута.

Дотримання цих правил допоможе дітям або дорослим насолодитися захоплюючим активним дозвіллям на дачі.