Батьки намагаються захистити своїх дітей від можливих травм і стресу під час ігор. Тому, вибираючи вуличний батут, важливо звернути увагу на моделі, що мають захисну сітку. Наявність цього елемента на спортивному тренажері обумовлена правилами безпеки, оскільки він допомагає запобігти випадковому випаданню за межі атрибута.
Виробники батутів для вулиці пропонують два варіанти за способом кріплення захисного огородження: із внутрішньою чи зовнішньою сіткою. Який із них замовити? Які особливості таких вуличних тренажерів? На цьому зупинимося докладніше. Також з'ясуємо різницю між моделями із зовнішньою та внутрішньою сіткою. Ця інформація допоможе тим, кому потрібен безпечний батут для дитини.
Переваги та недоліки внутрішньої сітки
Вуличні батути з внутрішньою сіткою - це вироби, в яких огорожу встановлено між захисними матами та стрибковим полотном. Такий варіант розташування допомагає виключити ризик травматизму або отримання ударів стрибуном у разі контакту з пружинним блоком. Вважається, що такі спортивні атрибути стійкіші, тому ризик перекидання набагато нижчий, ніж для моделей із зовнішньою сіткою. Цей різновид батута популярний серед батьків маленьких дітей.
Особливості таких моделей:
- Стійки розташовані на значній відстані від захисного огородження. Вони мають вигнуту форму. Конструкція унеможливлює ризик зіткнення дитини зі стійками, а також отримання ударів або травм.
- Стик стрибкового полотна та матів відгороджений. Ця конструкційна особливість суттєво знижує ймовірність того, що руки чи ноги користувача потраплять у щілину під час активних стрибків, що зменшує ризик травматизму.
Основний недолік такого вуличного батута – зменшений ігровий простір всередині інвентарю, оскільки захисна огорожа розташована навколо стрибкового полотна, а мати та інші елементи - за його межами.
Переваги та недоліки зовнішньої сітки
Спортивні тренажери, укомплектовані зовнішньою захисною сіткою, популярні серед спортсменів. Конструкція передбачає встановлення огорожі по периметру стрибкового полотна на стійках. Мережа кріпиться в різний спосіб: пришивається до чохлів або фіксується за допомогою липучок і резинок.
Переваги цього тренажера:
- більше вільного простору;
- доступ до стрибкового полотна та матів;
- легкість фіксації захисного огородження.
Під час вибору такого спортивного інструментарію необхідно пам'ятати про певні аспекти. Ці батути не захищають дітей і дорослих від матів, тому при невдалому падінні є високий ризик травматизму. Пружинний блок дуже жорсткий, ховається по периметру під матами, але стрибуни зовсім не застраховані від забитих місць.
Ще один недолік зовнішньої сітки на батуті – огорожа не закриває стик із полотном для стрибків. Мати фіксуються з каркасом за допомогою резинок або зав'язок, проте їх край недостатньо щільно прилягає. Тому існує ризик застрягти руками чи ногами в щілині.
Третій нюанс, який важливо знати перед покупкою вуличного тренажера з таким розташуванням захисного огородження, – близьке розміщення стояків до сітки. Зазвичай виробники оснащують стійки спеціальними м'якими чохлами, але суттєве зіткнення стрибуна може призвести до сильного забитого місця.
Порівняння внутрішньої та зовнішньої сітки
Вибираючи тренажер із цієї категорії, зверніть увагу на максимальне навантаження, габарити спортивного атрибута, а також кількість стрибунів, які можуть гратися одночасно. Потрібно встановлювати максимально безпечну та комфортну модель для дітей і дорослих. Батути з внутрішньою або зовнішньою захисною сіткою сприяють безпеці дітей під час активних ігор і захисту від випадкового випадання.
Наявність такого елемента допомагає мінімізувати ризик небезпечних ситуацій. Моделі з внутрішньою огорожею наголошують на безпеці дітей, а із зовнішньою – на зручності. Наведемо приклад, щоб розуміти, кому та яку треба вибрати модель.
Для батутів із зовнішньою сіткою характерна більша кількість вільного простору, але краще ці моделі купувати для дітей старшого віку. Малята можуть травмуватися від стиків, пошкодити руку чи ногу, застрягши в щілині біля стрибкового полотна.
Моделі з внутрішньою огорожею – варіант для дитини дошкільного та молодшого шкільного віку. Ці вуличні снаряди забезпечують захист стрибунів від можливого зіткнення зі стиками, потрапляння руки чи ноги в щілину. Спортивний тренажер хоч і зменшує ігровий простір, проте гарантує максимальну безпеку навіть активним малюкам, які не можуть всидіти на одному місці.
Підбиваємо підсумки
Виробники інвентарю для спорту виготовляють велику кількість вуличних батутів високої якості. Класифікація всіх моделей здійснюється з урахуванням місця розміщення захисної сітки: всередині або із зовнішнього боку тренажера. Обидва варіанти передбачають надійний захист від випадання чи травматизму. Це означає, що наявність цього елемента вважається обов'язковою, щоб гарантувати учасникам веселого дозвілля повну безпеку.
Батути із зовнішньою та внутрішньою сіткою мають свої сильні та слабкі сторони, які важливо вивчити, а також враховувати під час купівлі кращої моделі для дитини. Наприклад, для маленьких дітей рекомендується вибрати спортивний атрибут, який оснащений внутрішньою огорожею. Дитині старшого віку можна вибрати батут для вулиці із зовнішньою сіткою.
У магазині Atleto представлений величезний асортимент вуличних спортивних снарядів, що дає змогу знайти потрібний варіант з урахуванням віку дітей, їх побажань і порад експертів.