Реалізувати мрію сина чи доньки про власний транспорт зовсім нескладно. Електромотоцикли середнього розміру видаються практичнішими, ніж електромобілі. Їх можна зберігати на балконі, в коморі, в спільних для сусідів передпокоях тощо. При цьому вони радують хорошим запасом зростання й доволі непоганими ходовими параметрами.

Серед основних причин популярності такої мототехніки для малюків слід відзначити різноманітність позитивних ефектів від подорожей. Дитина починає проводити більше часу на свіжому повітрі, а не з телефоном, більше спілкуватися з однолітками, стає уважнішою та відповідальнішою. Також подорожі на дитячому електромотоциклі сприяють розвитку моторики та координації, допомагають запам'ятати та застосовувати на практиці правила дорожнього руху. Все, що потрібно від дорослих, - купити відповідну модель і навчити дитину їздити. Як вибрати дитячий електромотоцикл, розкажемо прямо зараз.

Параметри вибору електромотоцикла для дитини

Починати пошук слід з визначення виду дитячого електромотоцикла, адже в продажу є дво- та триколісні моделі. Перші мають стабілізаційні бічні коліщатка, а другі – ні, але загалом в плані стійкості вони ідентичні. Зважайте на те, що зняти додаткові коліщатка ви не зможете, технічно це реально, але безглуздо, бо тоді транспорт не зможе навіть рівно стояти на місці. Окрему категорію становлять підліткові моделі, які майже нічим не відрізняються за конструкцією від дорослих, хіба що розраховані на легших водіїв.

Що стосується основних показників, до них належать:

  • вага виробу - мототехніка не має бути надто важкою, інакше буде складно нею керувати під час поворотів та інших маневрів;

  • вантажопідйомність – цей параметр пов'язаний з віком, наприклад, якщо модель розрахована на малюків до 3-5 років, електромотоцикл витримуватиме водіїв вагою до 25 кг;

  • параметри акумулятора – зовсім юним райдерам можна вибрати дитячий байк з батареєю 6V, в моделях для школярів встановлюється переважно акумулятор 12V, а підліткових – 24V. Тривалість автономної їзди становить від 30-40 хвилин до 1-1,5 години й більше;

  • максимальна швидкість, яку розвиває мототранспорт, відрізняється: в електромотоциклах для малюків вона становить не більше 2-4 км/год, в моделях для дітей 4-7 років – до 7-8 км/год, а підліткові можуть розганятися навіть до 90 км/год. (фактично це вже мопеди);

  • кількість двигунів;

  • матеріал корпусу та коліс – здебільшого виробники використовують пластик, але його властивості міцності й довговічність можуть відрізнятися.

Як не помилитись з вибором дитячого електромотоцикла?

Ось кілька рекомендацій, як вибрати дитячий електричний мотоцикл, який сподобається дитині та забезпечить безліч радісних та яскравих моментів:

  1. Вибирайте тільки ту модель, яка підходить дитині за зростом і вагою на момент покупки.

  2. Дивіться, щоб деталі були без дефектів і надійно зафіксовані, ніде не було гострих елементів чи нерівномірно забарвлених ділянок.

  3. Переконайтеся, що малюку зручно сидіти й він дістає всіх елементів управління.

  4. Перевірте, щоб добре працювали гальма. В більш дорослих моделях мають бути ремені безпеки.

Популярні виробники електромотоциклів для дітей

Бренд дитячого електромотоцикла справді має значення. Якщо компанія на ринку давно має позитивні відгуки й випускає нові моделі, то її продукція зроблена з якісних матеріалів і відповідає запитам сучасних батьків і дітей. До перевірених торгових марок в різних цінових категоріях належать Peg-Perego, MOTO, HARLEY-DAVIDSON, SPOKO.

Як правильно доглядати та використовувати дитячий електромотоцикл?

Розібравшись, як вибрати електромотоцикл для дитини, батькам не зайвим буде ще до покупки з'ясувати нюанси подальшого догляду та використання транспортного засобу. Зрозуміло, що ви вчитимете дитину піклуватися про мототехніку, але все одно основна відповідальність за її стан і безпеку подорожей лягає саме на плечі дорослих.

Головне, що належить робити:

  • перевіряти справність всіх систем і наявність пошкоджень на корпусі;

  • вибирати асфальтовані або бетонні рівні поверхні для їзди, щоб раніше не зношувалась гума;

  • навчити дитину акуратно повертати та гальмувати;

  • виставити обмежувач за швидкістю (якщо він є);

  • очищати зовнішні елементи від пилу та бруду;

  • підібрати правильне місце для зберігання, де електромотоцикл буде захищений від механічних пошкоджень, атмосферних опадів і прямих ультрафіолетових променів;

  • контролювати заряд акумулятора та виконувати підзарядку, але не перезаряджати.

І останній, але важливий момент – моральна підготовка до того, що найближчим часом вам доведеться особливо ретельно стежити за дитиною, щоб вона не травмувалася, доки не освоїть керування своїм першим транспортом.