Вуличні батути, встановлені на дачі або присадибній ділянці заміського будинку, стали традиційним елементом ландшафту. Використання такого спортивного тренажера дає змогу дорослим організувати для дітей незабутнє дозвілля та підтримувати їхнє прагнення завжди перебувати в русі. Батути для вулиці – не тільки корисний дитячий майданчик, а й місце тренувань для дорослих.
Щоб обладнання пропрацювало не один сезон, важливо правильно доглядати за ним. Зупинимося докладніше на тому, як очищати та зберігати батут взимку. Поговоримо про правильний догляд за всіма елементами тренажера в процесі використання, підготовку до зберігання в зимовий період, а також чим можна мити виріб.
Очищення батута
Перше, що потрібно пам'ятати, організовуючи догляд за вуличним батутом, – дотримання рекомендацій виробника. Усі спортивні тренажери супроводжуються паспортом, в якому зазначаються:
- максимально допустимі навантаження на стрибкове полотно;
- особливості монтажу та демонтажу конструкції;
- оптимальні кліматичні умови використання.
Дбайлива експлуатація обладнання суттєво продовжує термін його служби, тому догляд за вуличним батутом відіграє важливу роль у цьому. Періодичне очищення всіх елементів конструкції вважається базовою вимогою, особливо для батутів, які залишаються цілодобово на вулиці.
Починати цей процес потрібно зі прибирання великого сміття. За допомогою віника або мітли можна видалити з полотна сухе листя, гілки дерев, а також інші сторонні предмети. Після цього можна приступати до ретельного очищення стрибкового мату за допомогою теплої води, в якій потрібно розчинити невелику кількість рідкого мила.
Для очищення полотна підійде м'яка тканина з мікрофібри або віскози. Після видалення забруднення за допомогою мильного розчину потрібно сполоснути поверхню чистою водопровідною водою, наприклад, поливаючи батут зі шланга. Виконувати такі дії необхідно регулярно – приблизно 1-2 рази на місяць. Якщо батутом користуються діти, рекомендуємо збільшити кількість очищень, оскільки малюки проводять із цим спортивним атрибутом багато часу. Це важливо не тільки в контексті гігієни, але також для збільшення періоду експлуатації стрибкового полотна.
Догляд за каркасом
Зазвичай вуличні батути виконані із міцних і надійних матеріалів. Вони можуть мати сталевий каркас, металеві пружини, а також стрибкове полотно, подушки безпеки з тканини, для якої характерна стійкість до перепадів температури та опадів. Важливо правильно доглядати за каркасом взимку, захищаючи його від негативного впливу негоди.
Убезпечити спортивний атрибут від сильного вітру та дощу допоможуть спеціальні пристосування:
- Тенти. Можна вибрати до будь-якої моделі вуличного батута. Тенти захистять обладнання від дощу, прямих променів сонця та інших погодних умов.
- Чохли. Для виготовлення цієї продукції використовують міцні та щільні тканини, які додатково модифікуються водовідштовхувальним просоченням. Використання захисних чохлів допомагає захистити батут від великого граду, пилу, сміття.
Накрити батут цими захисними пристосуваннями можна не лише під час негоди взимку, але й у нічний період. Крім захисту каркаса від погодних умов, необхідно регулярно очищати його за допомогою м'якої ганчірки. Достатньо періодично видаляти вологу, пил та інші види забруднень, щоб продовжити термін служби спортивного тренажера.
Догляд за пружинами та подушками безпеки
Щоб збільшити термін експлуатації вуличного батута, рекомендується доглядати за всіма елементами конструкції. На особливу увагу заслуговують пружини, які регулярно піддаються високому навантаженню: стрибкам дітей і дорослих або впливу чинників навколишнього середовища. Волога може негативно впливати на функціональність пружин, тому необхідно регулярно видаляти сліди корозії, проводити обробку за допомогою спеціального захисного складу.
Якщо батут почав скрипіти під час використання, здебільшого це наслідок корозії в пружинному блоці. Як змащувальну речовину можна використовувати аерозоль WD-40, силіконові суміші або технічну олію в рідкому вигляді. Вони допоможуть правильно й швидко видалити сліди корозії, позбавитися скрипу та захистити від виникнення подібних шумів у майбутньому.
Забезпечити догляд також необхідно подушкам безпеки й захисній сітці. Очищати елементи конструкції можна за допомогою мильного розчину або звичайною водопровідною водою. Обов'язково після завершення процедури слід висушити подушки сухою матерією або залишити для висихання на свіжому повітрі.
Зберігання батута взимку
На зиму спортивний тренажер треба забирати з вулиці. Перш ніж його зібрати, важливо добре помити та просушити виріб. Тільки після повного висихання конструкцію можна розбирати, помістити в упаковку та тримати в приміщенні без істотних перепадів температури. Зберігати батути взимку можна за температури повітря в межах 0-35 градусів Цельсія, вологості – 30-80%. У разі недотримання таких умов є ризик втрати еластичності стрибкового полотна, а також покриття каркаса корозією.
Зберігати батути для вулиці заборонено:
- поблизу продуктів, розчинників і різних хімікатів;
- на відстані до 1 метра від обігрівача;
- на землі чи майданчику з цементу;
- у приміщеннях з високим ризиком розмноження гризунів.
Для зберігання спортивного обладнання підходять комори або підсобні приміщення, які розташовані в будинку. Дозволяється залишити батут у коробці в гаражі, наприклад, на полиці або дерев'яному піддоні, якщо температура повітря не опускається нижче 0 градусів за Цельсієм.
Якщо спортивне обладнання вимушено зберігалося в приміщенні з низькою температурою повітря, перед використанням треба помістити батут у теплу кімнату на кілька годин. Такі поради допоможуть власникам тренажера уникнути пошкодження стрибкового полотна, пружин та інших елементів конструкції.